Dziś są imieniny: Lucji Wilhelma

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY (informacje obowiązujące do 1.01.2015)

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu.

Karta wydawana jest bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny.

Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat.

Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych otrzymują m.in. darmowe wstępy do parków narodowych, zniżki na usługi medyczne, telekomunikacyjne , zniżki na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżki w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. dla rodziców i małżonków rodziców , darmowe wstępy do parków narodowych, zniżki na usługi medyczne, telekomunikacyjne .

Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej.

W Gminie Klucze realizacją programu zajmuje się

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach

ul. Zawierciańska 12; II piętro pokój nr 17

Więcej informacji na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny