Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Alfreda Izydora
Dopasuj rozmiar czcionki

KARTA DUŻEJ RODZINY
16-06-2014

Od dnia 16 czerwca 2014 roku  wchodzi w życie Rządowy Program dla rodzin wielodzietnych. Celem programu jest podjęcie działań na rzecz rodzin wielodzietnych. Dokumentem identyfikacyjnym rodziny wielodzietnej jest KARTA DUŻEJ RODZINY, która wydana będzie bezpłatnie na wniosek członka rodziny wielodzietnej.

Realizatorem programu w Gminie Klucze jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach przy ul. Zawierciańska 12 . Kompletne wnioski należy składać w pokoju numer 16.


Beneficjentami programu są członkowie rodziny wielodzietnej,
1) rodzic (rodzice) oraz jego małżonek mający na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia, w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej- do ukończenia 25 roku życia, natomiast bez ograniczeń wiekowych- w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności

2) rodzic zastępczy (rodzice zastępczy) lub osoba (osoby) prowadząca rodzinny dom dziecka,

3) dziecko w tym dziecko nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą oraz pełnoletni wychowanek rodzinnej pieczy zastępczej w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej - do ukończenia 25 roku życia, natomiast bez ograniczeń wiekowych- w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym , albo znacznym stopniu niepełnosprawności, albo rodzinnym domu dziecka na zasadach określonych w art.37 ust.2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. z 2013r.poz 135, z późn.zm.)


Karta Dużej Rodziny, zwana dalej „KARTĄ”. Wydawana  jest bezpłatnie na wniosek członka rodziny wielodzietnej.


Więcej informacji na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny
oraz w załącznikach.

Załącznik nr 1 pobierz
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r.

Załącznik nr 2 pobierz
Uchwała nr 85 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r.

Załącznik nr 3 pobierz
Oferta partnerów KDR

Załącznik nr 4 pobierz
Wykaz zniżek KDR

Copyright © 2013. TefodeArt Rights Reserved.