Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Alfreda Izydora
Dopasuj rozmiar czcionki

PODSUMOWANIE KONFERENCJI MODELOWY SYSTEM NA RZECZ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ"
28-05-2014

Dnia 23 maja 2014 r. odbyła się w siedzibie ChSD w Kluczach konferencja o nazwie „Modelowy system na rzecz integracji społecznej”- Model współpracy ośrodka pomocy społecznej, powiatowego urzędu pracy i organizacji pozarządowej w celu realizacji usługi integracji społeczno - zawodowej.

W ramach realizacji projektu Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych, we współpracy z Partnerstwem Klucze, którego liderem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach a partnerują mu: Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, Spółdzielnia Socjalna OPOKA, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno - Gospodarczego KLUCZ oraz Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne, odbyła się upowszechniająca konferencja regionalna, na której zaprezentowano wypracowany model – efekt dwuletniej współpracy.

Podczas spotkania zostały omówione działania prowadzone w Partnerstwach Lokalnych, a także przykłady aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Spotkanie prowadziła wiceprezes Spółdzielni Socjalnej OPOKA, Pani Agnieszka Ścigaj, która powitała uroczyście przybyłych gości, m.in. przedstawicieli pomocy społecznej, instytucji rynku pracy oraz organizacji pozarządowych.

Konferencję rozpoczęła Pani Anna Fuzowska – koordynatorka projektu, która mówiła o jego celowości, działaniach i efektach, a Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej – Pan Ryszard Kamionka omówił historię formalizowania zawiązanego Partnerstwa.

Na konferencji nie zabrakło również przedstawicieli władz rządowych, samorządowych oraz innych instytucji, wśród których między innymi byli: Zastępca Wójta Gminy Klucze Pani Ilona Szczęch, Zastępca Dyrektor Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Renata Grochal, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Pan Andrzej Martynuska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Wioletta Wilimska, Doradca Ministra ds Rozwoju Regionalnego Pan Cezary Miżejewski, Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Pan Krzysztof Więckiewicz, reprezentanci Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach- Pani Katarzyna Wojtanowicz oraz Pan Marek Tadeusz Krobicki.

Swoją obecnością zaszczycili również były wiceminister w Ministerstwie Pracy Pan Bogdan Socha oraz Pani Lidia Gądek-Poseł na Sejm RP. 

Konferencja zakończyła się szczegółowym podsumowaniem doświadczeń i nakreśleniem rekomendacji na przyszłość. 

Podczas konferencji rozdano liczne materiały szkoleniowe w tym „Poradnik Stosowania Modelu Współpracy - partnerskiego świadczenia usług integracji społecznej i zawodowej” – dostępny również na stronie www.wrzos.org.pl, jak również w wersji publikacji książkowej w OPS w Kluczach.

konferencja_5.jpgkonferencja_1.jpgkonferencja_3.jpgkonferencja_2.jpgkonferencja_4.jpg

 

 

Copyright © 2013. TefodeArt Rights Reserved.