Dziś są imieniny: Rity Donaty

KLUB INTEGRACJI SPOŁECZNEJ - WRZOS

WSPÓLNOTA ROBOCZA ZWIĄZKÓW ORGANIZACJI SOCJALNYCH (WRZOS) jest organizacją pozarządową pożytku publicznego, działającą od 2001 roku na polu szeroko rozumianej polityki społecznej.

W ramach projektu „Modelowy system na rzecz integracji społecznej”, który od marca 2011 roku realizowany jest przez WRZOS, wypracowany został „Model współpracy powiatowego urzędu pracy, ośrodka pomocy społecznej i organizacji pozarządowej w społeczności lokalnej w celu realizacji usługi integracji społeczno-zawodowej”. Jego zasadniczym celem było wzmocnienie instytucji pomocy społecznej oraz instytucji rynku pracy poprzez budowę systemu na rzecz integracji społecznej wspieranego przez organizacje pozarządowe.

W 2013 roku do testowania modelu przystąpił Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Olkuszu oraz działającymi na terenie Gminy Klucze: Spółdzielnią Socjalną OPOKA, Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego KLUCZ i Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym.

Więcej informacji na stronie www.wrzos.org.pl/?id=385&m=65