Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Jonasza Mateusza

POMOC SPOŁECZNA - Placówka wsparcia dziennego

Dopasuj rozmiar czcionki

Placówka Wsparcia Dziennego w Kluczach prowadzona jest, w drodze powierzenia przez Wójta Gminy Klucze realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.

Placówka Wsparcia Dziennego prowadzona w formie opiekuńczej zapewnia dziecku w wieku 7 - 16 lat:

  • opiekę i wychowanie,
  • pomoc w nauce;
  • organizację czasu wolnego,
  • zabawę i zajęcia sportowe,
  • rozwój zainteresowań.

W ramach pracy placówki i ognisk:

  • odbywają się zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze, wychowawczo-profilaktyczne, ruchowo-muzyczne, plastyczne (decoupage, malowanie na jedwabiu, odlewanie form gipsowych, produkcja papieru czerpanego, malowanie na szkle), sportowe, informatyczne, fotograficzne,
  • wychowankowie biorą udział w imprezach środowiskowych w swoich miejscowościach, uroczystościach integracyjnych wszystkich placówek, spotkaniach integracyjnych wychowanków z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, uroczystych spotkaniach wychowanków z ich rodzicami, dziadkami oraz w rajdach turystyczno-krajoznawczych i wycieczkach.

Dzięki swojej działalności Placówka Wsparcia Dziennego przyczynia się do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, a także niweluje skutki wychowywania się w rodzinach zagrożonych lub dotkniętych dysfunkcjami. 

Placówka Wsparcia Dziennego w Kluczach czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 17.00
Ognisko wychowawcze w Ryczówku - czynne jest w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach: 11.30 – 15.30 (siedziba: świetlica gminna)
Ognisko wychowawcze w Bydlinie - czynne jest w środy i piątki w godzinach: 11.30 – 15.30 (siedziba: szkoła podstawowa).

Kierownikiem placówki wsparcia dziennego i ognisk wychowawczych jest:
Anna Konieczniak – tel. 533 150 151

Wychowawcą w placówce jest:
Sylwia Wieczorek

Wychowawcą w ogniskach wychowawczych jest:
Iga Szeląg

Copyright © 2013. TefodeArt Rights Reserved.