Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Jagody Urbana

DODATEK ENERGETYCZNY - Zasady udzielania świadczeń

Dopasuj rozmiar czcionki

Dodatek energetyczny jest świadczeniem socjalnym dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Został wprowadzony ustawą z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw.

 

WARUNKI PRZYZNANIA DODATKU ENERGETYCZNEGO

Dodatek energetyczny przysługuje tzw. „odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej”. Jest to osoba, która spełnia poniższe przesłanki:

-       posiada ustalone prawo do dodatku mieszkaniowego (czyli ma przyznany dodatek mieszkaniowy w rozumieniu ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych),

-       jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym,

-       zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej.

 

WYSOKOŚĆ DODATKU ENERGETYCZNEGO

Kwota dodatku energetycznego ma charakter zryczałtowany. Zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Klimatu z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie wysokości dodatku energetycznego obowiązującej od dnia 1 maja 2020 r. do dnia 30 kwietnia 2021 r., wysokość zryczałtowanego dodatku energetycznego w okresie od dnia 1 maja 2020 r. do dnia 30 kwietnia 2021 r. wynosi:

-       dla gospodarstwa domowego prowadzonego przez osobę samotną: 10,94 zł / miesiąc

-       dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 4 osób: 15,19 zł / miesiąc

-       dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 5 osób: 18,23 zł / miesiąc

 

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.