Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Dominika Jana
Dopasuj rozmiar czcionki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolbarku powstał w grudniu 2005 roku w drodze zlecenia przez Wójta Gminy Klucze realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej. Prowadzony jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ”. Siedziba ośrodka mieści się w Kolbarku przy ul. Źródlanej 3, liczba miejsc statutowych wynosi 35.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest ośrodkiem wsparcia pobytu dziennego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, upośledzonych umysłowo i wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Głównym zadaniem ośrodka jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności swoich podopiecznych, niezbędnych do jak najbardziej samodzielnego życia.

Uczestnictwo w prowadzonych przez ośrodek zajęciach pozwala m.in. na:

  • przyswojenie wiadomości z różnych dziedzin życia, 
  • rozwój zaradności uczestników ośrodka, 
  • wzrost zdolności komunikacyjnych, 
  • wzrost poczucia własnej wartości i samoakceptacji,
  • kształtowanie sprawności manualnych.

Dyrektorem Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbarku jest:
Wiesław Pietras.


Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 07.30 – 15.30.


Środowiskowy Dom Samopomocy
32-310 Klucze
Kolbark, ul. Źródlana 3
tel. 32/ 647-80-50

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.