Dziś są imieniny: Lucji Wilhelma

POMOC SPOŁECZNA - Środowiskowy dom samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolbarku powstał w grudniu 2005 roku w drodze zlecenia przez Wójta Gminy Klucze realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej. Prowadzony jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ”. Siedziba ośrodka mieści się w Kolbarku przy ul. Źródlanej 3, liczba miejsc statutowych wynosi 35.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest ośrodkiem wsparcia pobytu dziennego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, upośledzonych umysłowo i wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Głównym zadaniem ośrodka jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności swoich podopiecznych, niezbędnych do jak najbardziej samodzielnego życia.

Uczestnictwo w prowadzonych przez ośrodek zajęciach pozwala m.in. na:

• przyswojenie wiadomości z różnych dziedzin życia,
  • rozwój zaradności uczestników ośrodka,
  • wzrost zdolności komunikacyjnych,
  • wzrost poczucia własnej wartości i samoakceptacji,
  • kształtowanie sprawności manualnych.

Dyrektorem Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbarku jest:
Wiesław Pietras.

Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 07.30 – 15.30.

Środowiskowy Dom Samopomocy
32-310 Klucze