Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Filipa Pauliny

Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Dopasuj rozmiar czcionki

 

 

W grudniu 2019 roku Gmina Klucze uzyskała wsparcie finansowe pochodzące ze środków z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych przyznanych w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, wsparciem  asystenta na terenie Gminy zostało objętych 11 osób.

Podstawą prawną Programu jest art. 7 ust. 5 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. poz. 2192 oraz z 2019 r. poz. 1622 i 1696).

Celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta, jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Osoby te mają możliwość skorzystania z pomocy asystenta m.in. przy wykonywaniu codziennych czynności czy podejmowaniu aktywności społecznej.

Program ma na celu przede wszystkim przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu ww. osób z niepełnosprawnościami poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.

Działania związane z realizacją Programu prowadzone są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach ul. Zawierciańska 16.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach:

Marta Piwowar, tel. 32 642 84 67 wew. 52

Monika Banyś, tel.  32 642 84 67 wew. 53

 

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.