Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Dominika Jana
Dopasuj rozmiar czcionki

Nowy wymiar pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach” to projekt realizowany przez Gminę Klucze – Ośrodek Pomocy Społecznej w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku w ramach Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wdrożenie w ośrodku usprawnień organizacyjnych polegających na oddzieleniu procedury administracyjnej przyznawania świadczeń pomocy społecznej od pracy socjalnej i świadczenia usług socjalnych, co w praktyce sprowadza się do wyodrębnienia w strukturze OPS stanowiska ds. pierwszego kontaktu oraz zespołów: pracy socjalnej, usług oraz świadczeń przyznawanych decyzją. Modyfikacja struktury jest jednym z założeń do nowelizacji ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej. Realizowany projekt ma charakter pilotażowy, pozwoli m.in. na odciążenie pracowników socjalnych od pracy typowo administracyjnej i ich większe zaangażowanie w działania związane ze wsparciem udzielanym bezpośrednio osobom i rodzinom.

Projekt w całości finansowany jest ze środków zewnętrznych. Jego wartość opiewa na kwotę 346.746,25 zł, z czego dofinansowanie ze środków europejskich wynosi 292.237,73 zł, ze środków dotacji celowej 54.508,52 zł.

 

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.