Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Alfreda Izydora
Dopasuj rozmiar czcionki

"SYSTEM WSPARCIA DLA SENIORÓW"

Z roku na rok wzrasta liczba osób starszych wśród naszego społeczeństwa. Konsekwencje demograficznego starzenia się ludności są wieloaspektowe, stanowią wyzwanie dla administracji publicznej. Powodują konieczność podejmowania kolejnych, nieraz nowatorskich działań o charakterze profilaktycznym.

W październiku 2015 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach przystąpił do realizacji projektu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie „Jak wspierać niesamodzielnych seniorów wychodzących ze szpitala”. Projekt jest pilotażem mającym na celu zdiagnozowanie skali problemów seniorów opuszczających szpitale i problemów, z jakimi borykają się te osoby na co dzień. Poprzez kompleksowe podejście do sytuacji seniora, indywidualne zdiagnozowanie potrzeb oraz udzielenie fachowej, adekwatnej do sytuacji pomocy, projekt zakłada stworzenie systemu pomocy osobom starszym, opuszczającym szpital i wymagającym dalszego wsparcia w tym trudnym dla nich okresie.

Pomoc świadczona w ramach projektu obejmuje m.in. udzielanie informacji na temat możliwości skorzystania z opieki medycznej i społecznej przez seniorów i ich rodziny, bieżące informowanie osób starszych o sprawach istotnych dla ich zdrowia, bezpieczeństwa i rozwoju, świadczenie usług opiekuńczych, zapewnienie przewozu ze szpitala osobom pozbawionym własnego środka transportu po przebytej hospitalizacji, możliwość skorzystania z mieszkania chronionego.

Informacji na temat działań projektowych udziela koordynator projektu:
Szczepan Szatan – tel.: 32/642-84-67, wew. 52

Copyright © 2013. TefodeArt Rights Reserved.